Zuby a lékaři


Když jsem se rozhodovala, na jakou školu půjdu, tak mě opravdu hodně zajímala zubařina. Stomatologie byla moje taková jako první volba, ale později mi to moji rodiče rozmluvili a já jsem šla studovat ekonomiku. Jenomže asi po dvou letech, když jsem studovala ekonomii, se mi to nějak přestávalo líbit a dokonce jsem taky přestala rozumět matematice. Ale abych se přiznala, tak matematika nikdy nebyla můj silný obor, takže absolutně nechápu, proč moji rodiče mě tam nutili. Sami moji rodiče věděli, že matematika není můj silný obor. Já jsem vždycky chtěla pracovat v lékařství, chtěla jsem být zubařka. Nakonec rodiče tedy uznali, že mě neměli vůbec přemlouvat, abych šla studovat ekonomiku, protože oni dva jsou ekonomové. Tady jde alespoň vidět, že vždycky rodiče chtějí, aby jejich děti šly v jejich šlépějích. Já jsem ale byla pravý opak.

I děti chodí k zubaři.

Takže jsem s opožděním ještě dělala medicínu a je ze mě zubní lékař. Ani nevíte, jak moc jsem ráda. Udělala jsem si stomatologii v Praze https://clinicplus.cz/. Abych se přiznala a dala všem za pravdu, tak je to opravdu hodně náročné povolání. Sice mám hodně lidí a jsem za to ráda, že mezi mé klienty patří pouze samí slušní lidé. Pokud se staráte o svůj chrup, tak se opravdu nemusíte bát, že byste měli nějaké problémy se zuby. Já sama chodím k zubaři opravdu pravidelně, takže se nemusí bát, že bych potom měla nějaké bolesti zubů. I když samozřejmě se mohou stát také různé úrazy, kdy potom člověk potřebuje okamžitou pomoc lékaře.

Péče je důležitá.

Od toho jsou tady různé stomatologické ordinace nebo stomatologické pohotovosti, kde vám vždycky pomohou. Já jsem už pohotovosti využila asi dvakrát, takže vím, jak to probíhá. Nemusíte se bát, všechno je v pořádku a vy budete ošetřeni. Vždycky na vás čeká opravdu kvalifikovaný tým zubních lékařů, který je vždy ochoten vám pomoct. Také nezapomeňte na dentální hygienu, která je také důležitá.