Zip sáček je nenápadný, ale velmi spolehlivý pomocník

Když vám přepravní společnost doručí balíček s objednaným zbožím, vy jej rozbalíte a zjistíte, že jej majitel obchodu zabalil opravdu pečlivě, a že využil dostupných zip sáčků, může vás to inspirovat k něčemu podobnému. Nemusíte vysloveně balit do sáčků nějakou zásilku, ale mít je doma při ruce pro ukládání drobností, co se ve vašem bytě nachází.

kancelářská práce

Uklízíme v psacím stole – psací stůl bývá vizitkou nejen kancelářských profesí, ale i každého z nás. Uvnitř zásuvek se totiž nachází bezpočet předmětů různých velikostí, tvarů a způsobů využití, že se vyplatí mít mezi nimi přehled. K jejich třídění lze použít například plastové dózy, ale ty bývají zbytečně drahé a někdy moc velké, takže neposlouží přesně k tomu, k čemu je potřebujeme. Zip sáček je naopak pro toto ideální – může mít různou velikost, je transparentní, velmi pevný a má spolehlivý uzávěr.

Třídění hraček – některé děti mají své hračky uložené v šuplíku pod postelí nebo kdesi ve skříni. Pokud se vysloveně nejedná o stavebnice, které mají své přihrádky uvnitř krabice, a jde například o hrací kostky, kuličky, puzzle, figurky, autíčka či plastelínu, toto vše se může uvnitř šuplíku navzájem promíchat a vznikne tu nepřehledný chaos. Veďte své děti ke smyslu pro pořádek, aby byly za své věci zodpovědné a uměly je správně využívat.

psací stůl

Domácí dílna – máte doma šicí stroj a dílenský ponk? Pak by se vám mohly sáčky hodit i tam. Vložíte do nich nitě, knoflíky, stuhy, zipy, a v dílně různé spojovací součásti. Sáčky lze používat i pro dílčí pracovní procesy, jako je kupříkladu demontáž nábytku, kdy do sáčku uložíte vruty a šrouby, anebo pro opravy spotřebičů, kdy bude v sáčku uschované vše, co ze spotřebiče odmontujete, aby se to nepovalovalo na desce pracovního stolu. K podobnému postupu můžete vést i své ratolesti, aby se seznamovaly s tvůrčí činností a mohly ji pak využít v budoucnu – v dospělosti.