Vestavěná skříň má své místo i pod schody


Některé typy objektů – rodinných domů přímo nabízí řešení vestavěné skříně pod schodištěm. Kupříkladu, pokud se jedná o dům, běžnou pouliční zástavbu, vystavěný v prudkém svahu, s garáží v přízemí a vstupními schůdky ke vchodovým dveřím do prvního patra, kde se nachází obytný prostor. Do domu lze vstoupit i přímo z garáže po vnitřním schodišti, přičemž v přízemí – suterénu se nachází hospodářské prostory – dílna, prádelna apod.

malý pokoj

Pod schodištěm z přízemí do prvního patra by mohla být vestavba na míru jako ideální výplň jinak prakticky zcela nevyužitelného prostoru.

Výhodou vestavěných skříní je jejich obrovská flexibilita a možnosti vyplnit cokoli, jakýkoli výklenek, arkýř, zaoblení, škaredé a temné kouty, části půdních vestaveb mezi krokvemi apod. Schodiště není výjimkou a i tam se dají velmi dobře a prakticky umístit jednotlivé fochy a využít místo pro ukládání zejména technických pomůcek v domácnosti.

vybavení pokoje

Do takovéto skříně se mohou pohodlně vejít vysavače, čisticí a úklidové prostředky, náhradní díly pro auto, sezonní obuv a oblečení, hračky, sportovní potřeby, krmiva a steliva pro zvířata, a svým způsobem tu vznikne náhrada sklepních kójí. Vlastně pak nebudete potřebovat žádné další prostory, a tím se vám objekt provzdušní a namísto skladu nebo dílny se tu jedna místnost může uvolnit třeba pro saunu.

Světlé dekory posuvných dveří – vestavěné skříně na míru umístěné v temnějších a menších prostorách, což bývá třeba právě případ schodišť, by neměly být osazené posuvnými dveřmi tmavých barev. Tím se vám totiž prostor opticky zmenší a můžete se tu cítit stísněně. Tmavé dekory také podporují rozvoj deprese a jsou zcela nevhodné pro osoby trpící klaustrofobií. Naštěstí nám mohou výrobci vestavěných skříní na míru poskytnout celou řadu zajímavých světlých barev a řešení, třeba doplněných zrcadly, které ještě více pozvednou dobrý estetický dojem.