Těžký den?


Co si dáte rádi když přijdete domů z práce? Někdo si dá pivo, někdo sklenku vína, jiný se těší na čaj a mnoho lidí si uvaří kávu. Starší ročníky jsou zvyklé především na turka, kdy se mletá káva zaleje horkou vodou a to je vše. Mladší ročníky už jsou v pití kávy vybíravější. Dopřávají si třeba latté macchiato, cappuccino a nebo espresso. Mladší lidé obecně mívají rádi modernější kávy, které si dávají nejraději v kavárnách. Jenže jak všechno zdražilo, zdražily samozřejmě i kavárny. Mnoho lidí si raději kávu dá doma, protože někde v podniku podle druhu kávy za jednu dáte i přes sto korun. A to už se vyplatí si ji připravovat doma. I doma si můžete dát kávu jakou máte rádi.

káva kávovar

Pokud jste milovník kávy, určitě si svoji oblíbenou umíte udělat doma. A pokud s tím teprve začínáte, určitě se to naučíte. Budete potřebovat vybavení na přípravu, což je zrnková káva, mlýnek, a pak třeba mocna konvice či french press. Pokud máte kávu opravdu rádi, asi vám nebude problém si ji připravit. Jenže někdy na to není čas a tak mnoho lidí sahá po kávovaru. Existuje pákový kávovar, který vám připraví espresso, se kterým můžete pracovat dál. Je potřeba si kávu pečlivě upěchovat do páky. Ti kteří chtějí mít raději kávu v ruce hned jsou nejlepší volbou automatické kávovary. Jsou sice dražší, ale mnoha lidem se vyplatí. Stisknete tlačítko, kávovar kávu sám namele, naměří, připraví dokonce i teplou či studenou variantu. Jedním tlačítkem zvládne připravit podle typu kávovaru až 50 druhů káv.

hrnek kávy

Chuť kávy ale závisí na tom jaký druh kávy si vyberete. Velice oblíbená je káva Robusta darka-shop.cz, která se používá především do kávových směsí kvůli své velice výrazné chuti. Koupit si ji můžete i u nás. Prodáváme čerstvě praženou kávu z celého světa, která vám určitě zachutná. Dopřejte si kvalitu a skvělou chuť kávy přímo z pražírny.