S čím počítat před koupí bazénu

V obou případech jsou vaše úvahy naprosto správné a je dobré se zamýšlet nad danými věcmi i takovým způsobem. Bazén v létě sice je dobré mít a samozřejmě také používat, musíte se však vždy smířit s tím, že vám nákup takové věci zabere nejen prostor na zahradě, ale i určitě množství času, které budete muset věnovat jeho péči. Vlastnit bazén sice opravdu je krásné, není to ale jen tak. Sníte o vlastní nádobě plné průzračné vody jen několik málo kroků od domu? A sdělil vám již někdo, že o tu vodu je nutné pečovat, aby si stále zachovala svou krásnou barvu? S bazénem to totiž vůbec není jen tak.

Žena v bazénu

Jedná se sice o skvělou vymoženost, po jejíž přítomnosti na vlastním pozemku někdy zatoužil snad každý milovník léta, zároveň je však bazén nutno udržovat. A právě to začíná u vody v něm. Takovou vodu musíte pravidelně čistit a měřit její pH, doplňovat do ní prostředky, které zabrání její závadnosti, vytvoří vhodné prostředí a v neposlední řadě se postarají také o její krásnou barvu. Bazénová chemie ale ani tak při péči o bazén není vším. Mechanické čištění má stejně důležitou úlohu, protože odstraní z povrchu nečistoty zanesené sem větrem, ať už se jedná o listy, zvědavý hmyz, zrnka hlíny nebo štěrk.

Brýle u bazénu

K tomuto účelu by se vám mohla hodit síťka nebo bazénový vysavač, který práci odvádí efektivně za vás. A takovou péči bazénu vůbec nestačí věnovat jen jednou do měsíce – v letních měsících, kdy je tato nádoba plná vody hojně využívána je vhodné bazén kontrolovat alespoň jednou za týden, a to minimálně. Jsou lidé, kteří doporučují i kontroly každodenní. Bazén sice je skvělý místem pro odpočinek a relaxaci, musíte se však připravit na to, že je nutné mu věnovat určitou péči. Jinak si jeho dříve nádherná voda svou průzračnou modř dlouho neudrží a vás chuť na koupání asi brzy přejde.