Proč byli lidé dříve zdravější a neměli tolik problémů s erekcí

Někteří muži si dovedou udržet erekci až do vysokého věku a považují svou partnerku za Bohyni s velkým B. Není jich v současné době mnoho, zejména v porovnání s dobou před několika staletími, kdy běžně ženy rodily čtyři až sedm dětí, a byly pro své partnery stále atraktivní. Čím to je, že dnes se i mezi muži ztrácí zájem o sex, a milenecký vztah mezi dvěma lidmi záhy uvadá?

ležící dívka

Stres – lidé ve středověku a ve starověku neznali, co je to chronický stres. Stresových situací zažívali poměrně málo, a pokud si odmyslíme válečné konflikty (které ale nebyly všude), žili vlastně docela poklidným životem a nepotřebovali Viagru bez receptu.

Auta a nedostatek pohybu – dříve se lidé také více hýbali, fyzicky pracovali s mnohem větší intenzitou a fyzická námaha jim pak napomáhala udržet v lepší kondici jejich organismus a zejména imunitní systém. Chodili také převážně pěšky a zejména na venkově i naboso. Bosonohá chůze je velmi zdravá a dodává tělu planetární energii. My se dnes všude vozíme autem a nedostatek pohybu má za následek pokles erekce a snížení tvorby testosteronu.

dívka v parku

Moderní technologie – není snad nic horšího pro partnerský vztah, než stálé sledování mobilu – e-mailu a sociálních sítí. Z lidí se stávají více roboti, než partneři, jsou si navzájem odcizení, a je docela běžné, že v domácnosti se dva lidé spíše míjí, protože každý z nich je uzavřený ve svém virtuálním světě. Toto nemá s mileneckým vztahem nic společného.

Nekvalitní strava – před staletími nebyli lidé zvyklí jíst bílé rohlíky, sladkosti z rafinovaného cukru a tolik masných výrobků. Jedlo se pečivo a placky pouze celozrnné, luštěniny, ořechy a semínka a namísto sladkostí měli jen sušené jablečné křížaly, sušené švestky či hrušky. Díky tomu se také tak často nikdo nezabýval alergiemi, infarkty v produktivním věku či rakovinou. Kvalitní strava a pitná voda umožňovaly dožít se vysokého věku ve zdraví, a také s erekcí.