Nekonečnost vesmíru


Vesmír je nekonečný a stále se rozpíná. Dokonce je vysoce pravděpodobné, že právě rozpínání bude jeho příčinou zániku. Navíc vědci v poslední době kvůli výsledkům vědeckých pokusů berou v úvahu i teorii multivesmíru. Připouštějí, že jsme možná obklopeni mnoha vesmíry. A každý z nich je nekonečný. Jak je možné žít v nekonečnu, které je jen malou součástí dalších nekonečen? Jak může nekonečno zaniknout? Co vznikne místo něj? Temnota? Prázdno?

Kde začíná nekonečno

Ale i to bude přeci nekonečné, nepřerodí se tedy jen jedno nekonečno do druhého v jiné formě? Existuje řada otázek, na které i přes veškeré výzkumy a bádání těch nejchytřejších hlav nebudeme nikdy znát odpovědi. Jsme jako lidé děsivě a neuvěřitelně malí, bezbranní, obklopení věcmi, které nás nesmírně přesahují. Jak můžeme žít bez jistoty toho, jak jsme vznikli, jak zanikneme, co se stane s naší Zemí a co je všude kolem nás? Zvykli jsme si.

Ale život zůstává těžký. Každý z nás má ve svém životě ale i spoustu menších otázek a úkolů, na které již naše síly stačí. Dennodenně dostáváme prostor pro nová rozhodnutí a máme šanci udělat mnoho dobrého. Stejně tak se podílíme i na naší budoucnosti jako lidstva. Planeta je na pokraji zničení a neobnovitelné zdroje energie jsou již téměř vyčerpány. A zde dostáváme šanci přispět ke šťastné budoucnosti našich potomků.

Najít světlo ve tmě

Pokud využijeme obnovitelné zdroje energie (vodu, vítr, sluneční záření, biomasu) a investujeme do akumulační baterie fotovoltaiky, nejen že ušetříme nemalé částky, ale budeme se moc dívat na příští roky s nadějí a optimismem. Počáteční investice někoho možná zprvu odradí, ale díky státním příspěvkům na fotovoltaické elektrárny se i tato překážka dá překonat. Nejdůležitější je se přestat bát, rozhodnout se a vykročit do neznáma. Nabídka je široká, můžete volit podle svých potřeb a požadavků a nebudete zklamáni.