Lidé a kultura

Kultura je něco, co člověka dokáže opravdu hodně zabavit a také na dlouhou dobu. Kultura není ale jenom taková, že kulturou se myslí kino nebo divadlo anebo další zábava, kterou se lidé baví, aby zahnali nudu. Kultura ale může být také mezinárodní. Vezměte si, že třeba například Indiáni. Mají úplně odlišnou kulturu, když máme třeba například my Češi nebo Němci či Poláci. Opravdu kultura Indiánů anebo nějakých křováků je úplně tak specifická, a tak extrémně odlišná od naší evropské, že by tomu až mnoho lidí ani nemohlo uvěřit. Nebo kdybyste třeba slyšeli jejich jazyk, jakým mluví, tak tomu byste také velice těžko věřili.

Lidé jsou různí.

Věděli jste mimochodem, že existuje sedm tisíc jazyků na našem světě? Ano, i tohle se počítá do kultury. Protože si vezměte, a že jsou třeba nějaké tlupy křováků, kde třeba mají pouze jenom dvacet anebo třicet členů. Potom jsou tady další tlupy, který mají také třeba čtyřicet nebo padesát členů nebo také jenom dvacet členů. A vezměte si, že každá tlupa mluví svým jazykem. Je to taková křováčtina. A vezměte si třeba, že jsou tisíce těchto křováckých rodin, takže každý mluví svým jazykem. Je to docela velice zajímavé, protože třeba některým jazykem mluví jenom třicet nebo padesát lidí.

Kultura je všude.

Je to opravdu velice zajímavé, baví mě se o tomhle bavit nebo dozvídat různé nové informace. Když jsem se potom zeptala své maminky, jestli také zajímá kultura a další věc, tak by moje maminka řekla, že ano. Moje maminka se spíš ale zajímá o Ufo a další nadpřirozené věci. Upřímně, abych se přiznala, tak já tedy sama osobně nevím, jestli mám tomu věřit, že existuje ve vesmíru nějaké Ufo anebo mimozemský život. Já spíše věřím na duchy a takové věci. Kultura mě baví, také nevím, jestli má kultura něco společného s duchy, i když podle mého názoru ano a má k tomu velmi blízko.