Kempujeme na Lužnici


Lužnice je překrásná řeka, říká se jí Mekka vodáků a její kouzlo učarovalo i filmařům, kteří tu natáčeli jednu z nejúžasnějších komedií „Svatební cesta do Jiljí“. Natáčení probíhalo v kempu v Suchdole nad Lužnicí, a právě tam bychom vás rádi pozvali nejen na zhlédnutí tohoto krásného filmu, ale i na týdenní pobyt pod stanem. Kemp není vysloveně vodácká záležitost, kempování si tu můžete dopřát i s velkým stanem a s osobním vozem, utáboříte se tu pod některou z břízek na okraji lesa, a budete mít řeku Lužnici přímo před sebou.

pitná voda

Že je tamní příroda krásná, to je samozřejmě pravda, ale my bychom rádi vyzdvihli některé momenty, s nimiž právě zde, případně v jiném kempu poblíž, prožijete báječný týden.

Zásobování – v první řadě se postarejte o zásobování vaší rodiny pod stanem vhodnými potravinami a nápoji, zakoupíte je nedaleko odtud v koloniálech, ovšem na co vysloveně nesmíte zapomenout, je kanystr na vodu s kovovým kohoutkem. Dle kapacity vašeho osazenstva budou možná zapotřebí kanystry dva, abyste pokryli zásobování pitnou vodou na celý den nebo i na více dnů. Voda je v kempu samozřejmě dostupná, ale tu si musíte stáčet do vhodných nádob a kanystr se stáčecím kohoutkem je pro tyto účely ideální. Voda z kanystru pak poslouží pro přípravu čaje, kávy, polévky či guláše, pro vaření brambor, rýže, těstovin a dalších pokrmů, které vám tu budou dozajista chutnat víc, než doma. A my víme, i proč.

vůně borovic

Borovice – vlastnoručně připravené jídlo v kempu chutná vždy víc, než to zakoupené, ale to není jediný důvod, proč se tu budete vysloveně oblizovat. V tamním prostředí totiž roste zvláštní druh borovic, a ty nádherně voní svou éterickou mízou. Proto je horní tok Lužnice tak vyhledávaný pro pobyty v přírodě, milují to tu vodáci i cyklisté a také rodiny s dětmi.

Písek – až se budete chtít koupat v řece, která je tu čistá, neboť pramení nedaleko odtud v Rakousku, užijte si tu velmi příjemný, jemný písek. Na bosá chodidla je to vyslovený balzám a vašemu kempování dodá šmrnc, možná i větší, než kdybyste kempovali u moře.