Kapitálový trh. A vše co chcete vědět


Slyšeli jste už o kapitálovém trhu? Víte, co to je a k čemu slouží? Co tento trh nabízí a jak vlastně funguje? Nebo k čemu je určený kapitálový trh? Kapitálový trh je vlastně tzv. místo na které dochází k směnám kapitálu, a to buď dlouhodobých či střednědobých. K těmto směnách dochází většinou pomocí různých cenných papírů. Takže jak už je uvedeno výše na kapitálovém trh se obchoduje většinou formou investic do cenných papírů a podob. Pokud je tu někdo, kdo neví, co mezi cenné papíry patří tak jsou to většinou akcie nebo také velmi známé dluhopisy a další. Na takovém to kapitálovém trhu narazíte na osoby, kteří jsou především investoři, poskytovatelé služeb.

kapitál

Také ale na vlastníky daných cenných papíru anebo také na takzvané emitenti. Mohu i já obchodovat s cennými papíry? Pokud se chcete stát obchodníkem s cennými papíry musíte být právnická osoba (S.R.O. anebo akciová společnost) Také si musíte pamatovat, že bez základního kapitálu, který dělá cca 730 000 eur. Se obchodníkem s cennými papíry stát nemůžete. Pokud na nějaký takový trh zamíříte nejdříve byste si měli zjistit veškeré informace bez kterých se neobejdete. (Na co si dát pozor, Výhody a nevýhody ale také právní předpisy)

investice

Zajímavosti: Na celou tuto záležitost s kapitálovým trhem dohlíží tzv. ČNB jinými slovy Česká národní banka tudíž se jedná o ověřenou společnost, ale pozor si musíte dávat i na spoustu podvodníků. Takže pokud už se rozhodnete investovat ověřte si danou společnost co nejvíce to půjde, aby se vám nestalo, že narazíte na podvodnou společnost a poté akorát přijdete o peníze či majetek.

Shrnutí:

– Pozor na podvodníky.

– V žádném případě do něčeho takového nevstupujte bez řádné rady či zjištění informací

Co nabízí kapitálový trh? Jak už bylo uvedeno výše nabízí především cenné papíry a akcie