Jak prodat nemovitost


Většina lidí prodává nemovitost pokud se potřebuje přestěhovat a nebo potřebuje peníze. Nikdo nechce čekat zbytečně dlouho, než se dům či byt prodá. Proto většina prodejců spolupracuje s realitní kanceláří. Díky zkušenostem a znalostem z prodeje se jim většinou podaří nemovitost prodat rychleji. Sice je potřeba za jejich služby zaplatit, ale často se to vyplatí. Realitní makléři totiž znají místní trh s nemovitostmi, ví o jaké nemovitosti je zájem, za kolik se prodávají, a jaká je adekvátní cena za tu vaši.

prohlídka bytu

Nemovitost se musí připravit
Část lidí potřebuje prodat stávající bydlení, aby měli peníze na nákup té nové. Je logické že v takovém případě lidé v prodávané nemovitosti bydlí a nemají kam dát svoje věci. V takovém případě je ale nutné si dát záležet i na tom, jak budete nemovitost prezentovat zájemcům. Je nutné mít vše uklizené ve skříních a všude by mělo být čisto. S naaranžováním bytu vám pomůže váš makléř, který ví jak zapůsobit na zájemce už jen z fotografií. Pokud fotografie nikoho nezaujmou, těžko byt prodáte. Proto je důležité jak nemovitost nabídnete.

dům peníze

Jednou z cest je virtuální prohlídka nemovitosti, která umožní lidem nahlédnout do nemovitosti, aniž by museli opustit svůj dům. Tento způsob prezentace nemovitosti se rozmohl během koronakrize, kdy byli všichni zavření doma a nemohli chodit ven. Aby makléři a majitelé nemovitosti nepřicházeli o peníze, došlo ke změně v prohlídkách a lidé si tak mohli nemovitosti prohlížet z domu. Tak to funguje i do dnes, virtuální prohlídky se staly vítanou možností jak se podívat na vyhlédnutou nemovitost, aniž by tam lidé museli jezdit. Prohlídka je vlastně krátké video, které zachycuje 360 stupňový pohled na celou nemovitost. Zachycuje nejen interiér, ale i venkovní prostory. Díky tomu zájemci uvidí úplně všechno – i stropy, které se běžně samostatně nefotí.