Co obnáší práce influencerů?


Znáte pojem influencer? Influencer se živí práci na sociálních sítích. Zatímco dříve pro nás bylo toto zaměstnání prakticky nemyslitelné, dnes už existuje influencerů nejenom několik tisíc, ale i několik milionů. Ti nejúspěšnější influenceři se pohybují především na zahraniční scéně, ale IU nás najdeme několik desítek influencerů, kteří vydělávají měsíčně několik stovek tisíc korun.

sociální sítě

Práce influencerů spočívá především v tvorbě obsahu na sociálních sítě. Ať už se jedná o Facebook, Instagram, Twitter, YouTube a spousta dalších sociálních sítí. Obsah, který na tyto sociální sítě tvoří, je různý. Jedná se většinou o různá videa, krátké skeče, příspěvky s recenzemi, hodnocením, nebo doporučením produktu. A právě pokud se jedná o nějaké produkty, můžete si být jistí, že ze strany influencera se jedná o spolupráci s firmou, která tento produkt nabízí. Influenceři jsou za takovou propagaci velmi dobře placení, a částky, kterým zaplatí za jeden post s fotkami produktů, se může vyšplhat i na několik desítek či stovek 1000 korun.

Práce influencerů se možná zdá snadná, ale není. Většina z nich totiž platí daň za relativně dobře vydělané peníze tím, že ztrácí určité soukromí. Stávají se veřejně známou osobností, kterou lidé potkávají na ulicích, a také je tam poznávají. Což znamená, že ti nejslavnější se už nemohou jít třeba na veřejnost ani najíst bez toho, aniž by je otravovalo spoustu fanoušků, kteří chtějí podpis, fotku nebo jen se svým oblíbeným influencerem prohodit pár slov.

počítač

Spousta lidí namítá, že peníze, které dostávají, jsou neúměrné k tomu, kolik práce ve skutečnosti odvedou. Ale víte, že z práce influencerů, můžete mít prospěch i vy, jejich fanoušci? Spousta influencerů si totiž klade jako podmínku spolupráce i to, že kromě propagace různých produktů, získají i slevový kód pro své fanoušky. Pokud vás tedy daný produkt, který propagují zaujme, můžete na ní získat prostřednictvím influencerů slevu. Můžete využít například About you influencer slevu.