Chcete mít bazén?

Mít doma bazen je dnes vcelku běžná věc. Ještě před pár lety to byl nedostupný luxus, protože člověk měl na výběr jen nafukovací levné bazény, které často nepřežily první sezonu, a nebo drahé bazény v řádu stovek tisíc korun. Kupní síla lidí se poněkud změnila a tak si i dražší bazén může dovolit více lidí. Ty nejlepší bazény i dnes mohou stát stovky tisíc korun, ale běžný kvalitní bazén koupíte už za několik desítek tisíc. Jejich cena se odvíjí od velikosti a typu bazénu. Velice oblíbené jsou zapuštěné bazény, které se jednoduše vloží do země, ale jsou technologicky náročnější na montáž. I přesto už si ale klasické bazény na povrch pozemku pořizuje čím dál méně lidí.

vila bazén

Jak postupovat při výběru bazénu?
Pokud chcete mít doma bazén i vy a nechcete se o bazén dělit s dalšími cizími lidmi, je čas si vybrat svůj vlastní bazén. Kromě naprostého soukromí budete mít bazén jen pro sebe a nebudete vázáni otevírací dobou, což je také velké plus. Musíte si nejprve uvědomit, kolik lidí se u vás v bazénu bude maximálně nacházet. Pokud půjde o více než 5 lidí, kteří si budou chtít i zaplavat, určitě je potřeba volit bazén co největší.

čištění bazénu

Co se týče tvaru, prim stále hraje obdélníkový bazén. Můžete jej mít venku na terase ale také uvnitř domu. Jakmile máte vybraný bazén, oslovte dodavatele a ten vám spočítá celkovou cenu. Nejde totiž jen o samotnou bazénovou vanu, ale i o spoustu doplňků, které je nutné ke zprovoznění bazénu zakoupit. Jde například o PVC-U SCH 40 https://www.chlorito.cz/pvc-u-sch-40, což je zboží ze skupiny trubek a tvarovek, bez čehož bazén nenapustíte.

Zapuštěný?
Jestli jste si vybrali zapuštěnou variantu, potřebujete mít předem připravený otvor v zemi přesně podle rozměrů vybraného bazénu. Dodavatel bazénu vám přesně dělí všechny instrukce potřebné k realizaci bazénu, aby nedošlo k nějakému omylu, který by ztížil usazení vany.