Bez peněz jsou podnikatelé v koncích


Není představitelné, aby měl někdo z podnikatelů nedostatečné příjmy ze svého byznysu, a přesto si svoji existenci pochvaloval. Protože peníze a podnikání patří k sobě, a to naprosto neoddělitelně. Ten, kdo podniká, si musí zajišťovat dost velké příjmy, aby se mu vyplatilo v tomto počínání pokračovat, a pokud se mu v tomto ohledu nedaří, bylo by zřejmě nejlepší s tím skončit. Jenže kdyby podnikatel kvůli nedostatečným příjmům s podnikáním přestal, přestal by být podnikatelem. A kdo ví, zda by mělo smysl, aby se pouštěl do něčeho dalšího, kde by ho mohl potkat stejně nepříjemný osud.

EU mince

A tak se prostě podnikatelé snaží udržet se nad vodou, a to i tehdy, když se jejich podnikání zrovna moc nedaří. Snaží se nějak k potřebným penězům dostat, a když to nejde jinak, třeba si je aspoň od někoho půjčí. Pokud se tedy najde někdo, kdo by jim je půjčil, což není bohužel v žádném případě samozřejmost.

A tak podnikatelé dejme tomu obíhají banky a doufají, že jim tu svitne nová naděje. Jenže často bohužel doufají marně. To, že banky nabízejí půjčky, neznamená, že je dávají všem na potkání. Napřed musí být záruky splácení, a až pak možná…

EU bankovky

A když se přání podnikatelů v tomto ohledu nestane skutečností? Pak se musí hledat i mezi nabídkami nebankovních společností, které půjčky rovněž nabízejí. A mnoha podnikatelům v tísni tu nakonec pomůže zřejmě ta nejsnáze dostupná solidní půjčka, jíž je nebankovní hypotéka bez registru. O kterou si podnikatelé mohou nejenom říci, ale také ji poměrně snadno dostanou, pokud mají aspoň nemovitý majetek, který by se tu použil jako záruka.

Když dostane nebankovní společnost záruku, jakou je nějaká nemovitost, nepochybuje o dobrých úmyslech žadatele a peníze mu půjčí. A tyto tedy mohou být použity k podpoře nebo i vyslovené záchraně jakýchkoliv podnikatelských aktivit.