Abychom se na sportovišti nedohadovali, kdo tu byl první


Rozhodli jste se, že otevřete pro veřejnost posilovnu a odborné poradenství v oblasti zdravé výživy a sestavení individuálního cvičebního plánu? A budete poskytovat svým klientům i sportovní či relaxační masáže? Jestliže máte již většinu technických záležitostí zvládnutou, máte zajištěné prostory, vybavené posilovacími stoji a máte připravený i masérský salón a konzultační prostory, pak už vám zbývá snad to jediné – rezervační systém.

Možná vám připadá online rezervace sportovišť zbytečná a domníváte se, že vám postačí docela obyčejný poznámkový sešit, kam si zapíšete každého zájemce o cvičení, a tak to zkusíte pěkně postaru.

vybavení posilovny

Každý nemá čas rezervovat posilovnu během dopoledne – jestliže budete mít běžnou pracovní dobu například mezi devátou a sedmnáctou hodinou, a budete ve své kanceláři dostupní pouze pro telefonické rezervace, teoreticky by to mohlo stačit, jenže se mohou najít zájemci, kteří v tuto dobu nemají čas a chtějí si zarezervovat posilovnu třeba o půlnoci. Online rezervační systém jim to umožní, ale telefonický už ne, leda že by vás někdo o půlnoci kvůli rezervaci budil.

nakládací závaží

Je toho moc – pokud si budou klienti rezervovat sportoviště i e-mailem, může být vaše mailová schránka rezervacemi zahlcená, některé z nich popadají do spamu, a vy snadno pak uděláte někde chybu. Zarezervujete pak omylem dva zájemce na jednu proceduru ve stejný čas a bude z toho jenom zmatek. Online rezervační systém se stará o to, aby vše probíhalo automaticky online v reálném čase, takže budou mít jak vaši klienti, tak i vy dokonalý přehled o aktuální situaci a nestane se, že by se vyskytly nějaké duplicitní rezervace na jedno místo ve stejnou hodinu.

Lidský faktor – rezervační systémy fungují spolehlivě a potírají onen známý lidský faktor – člověk snadno udělá chybu například pokud je přetížený, unavený nebo něčím rozptýlený, a to online systémy nikdy nejsou.